Pomagam i wpłacam

Wydarzenia i projekty Fundacji: listopad 2020 – kwiecień 2021

Kampania 1% podatku

Od stycznia do końca kwietnia 2021 roku trwa kampania 1%. Obejmuje działania online, zaangażowanie celebrytów, reklamy outdoor oraz współpracę z lokalnymi i ogólnopolskimi mediami – kampania jest prowadzona w wielu wymiarach, aby móc dotrzeć do jak największej liczby osób i zachęcić je do przekazania 1% podatku PIT na leczenie dzieci z Przylądka Nadziei.

Z uwagi na obecną sytuację pandemiczną nie mogliśmy w tym roku zrealizować spotu reklamowego. Jednakże udało się stworzyć wiele krótkich klipów z udziałem naszych podopiecznych, które spotkały się z dużym zainteresowaniem.

Wiele osób rozlicza się z Urzędem Skarbowym za pośrednictwem “Twój e-PIT”, dlatego stworzyliśmy poradnik, który krok po kroku pokazuje, jak przekazać 1% podatku na Fundację “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Plakaty, ulotki, zakładki – podczas kampanii jednoprocentowej powstały dedykowane kreacje, które  wykorzystujemy w celu promocji idei pomagania dzieciom chorym na raka.

Poza działaniami online, z kampanią 1% podatku wychodzimy również outdoor’owo. Kreacje jednoprocentowe możemy zobaczyć na citylightach oraz w tramwajach. 

Jednym z elementów działań promocyjnych jest publikacja artykułów, banerów oraz newsów związanych z kampanią jednoprocentową oraz działaniami Fundacji. O naszej kampanii było głośno w wielu miejscach, m.in. w Wysokich Obcasach, Super Expresie, Klaudii, Wprost, Gazecie Wyborczej, Dobrych Radach  i innych miejscach.

#jedenodemnie

W ramach kampanii 1% zorganizowaliśmy akcję viralową, do której do końca kwietnia zapraszamy znanych celebrytów, influencerów, aktorów oraz wszystkich internautów. Do tej pory, do akcji dołączyło kilkaset osób!

Przykładowe publikacje:

 

Pomaganie jest sexy – kampania na Tinderze

W tym roku postanowiliśmy dotrzeć z kampanią jednoprocentową do całkowicie nowego miejsca: Tindera– aplikacji randkowej. Okazało się, kampania nie tylko przyniosła ogromne zasięgi, ale również wzbudziła zainteresowanie mediów i portali ogólnopolskich, m.in. Radio Eski, Naszego Miasta, Nowego Marketingu, Onetu, TuWrocław.

 

Przykładowe publikacje:

 

Dzieci z Przylądka rapują

Łącząc zabawę z pomaganiem, stworzyliśmy cykl klipów muzycznych, w których pacjenci Przylądka Nadziei zamieniają się w raperów i.. rapują o chorobie, klinice i swoim samopoczuciu. Projekt ma na celu zwrócenie uwagi na dzieci chorujące na raka, które potrzebują pomocy i wsparcia.

Przykładowe publikacje:

Dobromat

Maszyna do Czynienia Dobra została skonstruowana, aby niosła pomoc dzieciom w nowoczesnym wydaniu. Wystarczy na panelu wybrać kwotę, przyłożyć swoją kartę i już! Dobromat występuje w formacie stacjonarnym oraz przenośnym – mobilnym. Do współpracy zapraszamy różne firmy, które udostępniają nam miejsce w swoich lokalach i namawiają swoich klientów do pomagania. Do tej pory dobromat namawiał do pomagania w:

  • restauracji Whishy in the Jar,
  • salonie tatuażu 71INKTattoo,
  • sieci kawiarni Etno Cafe,
  • Dolnośląskim Centrum Filmowym,
  • sieci aptek DrMax,
  • restauracji Vaffa Napoli.

Od początku działalności (tj. od sierpnia 2020 roku), udało się zebrać 10,5 tysięcy złotych! 

Podaruj prezent

Cykliczna akcja organizowana przed świętami Bożego Narodzenia, mająca na celu zbiórkę zabawek dla dzieci z Przylądka Nadziei. W 2020 roku zaangażowało się wiele osób, firm, przedsiębiorstw oraz szkół i przedszkoli.

Mikołajki w Przylądku Nadziei

Chociaż z uwagi na pandemię nie mogliśmy zorganizować dzieciom warsztatów z udziałem Mikołaja, to nie mogło zabraknąć wspaniałych prezentów! Poza tym nasi Przyjaciele z Mercedes-Benz Grupa Wróbel zorganizowali i ubrali choinkę przed Przylądkiem oraz podarowali miniaturowe choinki naszym wojownikom! Mało tego, odbył się mikołajkowy pokaz przed Kliniką z udziałem Straży Miejskiej.

Strona www.przyladeknadziei.pl

Przez kilka miesięcy ciężko pracowaliśmy nad projektem nowej strony Kliniki: www.przyladeknadziei.pl. Nowa wersja jest ładniejsza, czytelniejsza i z poukładaną zawartością. Można znaleźć m.in: wszystko o klinice, informatory dla małych pacjentów i rodziców, dużo dobrych materiałów poradnikowych. I będziemy rozwijać stronę coraz bardziej.

Zajączek w Przylądku Nadziei

Chociaż nie mogliśmy zorganizować tradycyjnych już wielkanocnych warsztatów, tak prezenty od Zajączka jak najbardziej. Każde dziecko otrzymało paczkę wspaniałych podarunków!

Wiosenne bańki

Z okazji Dnia Wiosny postanowiliśmy zorganizować dzieciom prawdziwy pokaz baniek! I chociaż mali wojownicy mogli oglądać show zza szyby, to widzieliśmy mnóstwo uśmiechów na ich buziach.

Program Broviac

Pomagamy dzieciom chorym na raka mniej czasu spędzać w szpitalu.

Wielu małych pacjentów kliniki Przylądek Nadziei otrzymało już zestawy do domowej pielęgnacji cewników Broviaca. To taka rurka, ukryta pod skórą, połączona z centralną żyłą wchodzącą do serca. Pozwala na podawanie leków i pobieranie krwi dzieciom bez konieczności każdorazowego kłucia igłami lub stosowania wenflonów.

Koszt zestawu akcesoriów i preparatów do pielęgnacji cewników to 950 złotych na trzy miesiące. Nie są niestety refundowane, dlatego zapraszamy firmy, instytucje i wszystkich ludzi z dobrymi sercami do fundowania dzieciom takich zestawów.

Program wspierają wspaniali Przyjaciele z firm: Starwax, Ardigen, TIM, Compensa, Soprema,  Wabco oraz Choinkowy Las. Dzięki ich zaangażowaniu z tytułu „Program Broviac” wpłynęło ponad 173 tysięcy złotych.

Od listopada 2020 r. udało nam się wydać 43 zestawów broviaca, dzięki temu kilkadziesiąt dzieci mogło wcześniej wrócić do domu. Projekt kontynuujemy również w 2021 roku.

Zbiórki na dzieci

Często wielu małych pacjentów Przylądka Nadziei potrzebuje drogiej, nierefundowanej terapii albo kosztowego lekarstwa. Kwoty są tak duże, że konieczne jest uruchomienie zbiórki przy współpracy z portalem siepomaga.pl

Na szczęście rodzice mogą polegać na Fundacji, która otwiera zbiórki, promuje je i sprawia, że wiele wspaniałych osób wpłaca symboliczną kwotę, udostępnia akcję i namawia do pomocy innych. Nie było jeszcze takiej sytuacji, w której dziecko nie otrzymało pomocy.

Od listopada na konta imienne dzieci wpłynęło ponad 7,3 miliona złotych.

Wydawnictwa

Lista naszych fundacyjnych wydawnictw stale się powiększa! Poza fantastycznym “Żywionkiem” oraz praktycznym “Pomocniczkiem”, wydaliśmy kolejny przewodnik:

“Mój brat lub siostra ma nowotwór. Przewodnik dla dzieci”. Jest to wyjątkowy, jedyny taki poradnik, kierowany do rodzeństwa chorych dzieci. W przystępny sposób przedstawia proces leczenia i jest pomocny dla rodziców w rozmowie na temat choroby brata lub siostry. Przewodnik powstał z inicjatywy Olgi Fedorowicz i Krystyny Okoniewskiej z Zespołu Farmacji Klinicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz Katedry i Zakładu Farmakologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, a także Ewy Zygadło-Kozaczuk z Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Książka w wersji papierowej, wydana przez Fundację “Przylądek Nadziei” dostępna jest bezpłatnie dla pacjentów kliniki Przylądek Nadziei i ich rodzin. Udostępniamy ją również w wersji elektronicznej, także bezpłatnie: https://naratunek.org/moj-brat-lub-siostra-ma-nowotwor-przewodnik-dla-dzieci/

Mój brat lub siostra ma nowotwór
Wolontariat Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”

Na naszych wolontariuszy zawsze możemy liczyć! I chociaż teraz nie odbywają się zajęcia kreatywne, to wolontariusze pomagają, jak mogą, m.in robią zakupy dla rodziców pacjentów. A całe góry spakowanych prezentów w ramach akcji Podaruj Prezent dały dzieciom TYSIĄCE uśmiechów.


Klinika Mentalna

Klinika Mentalna działa na pełnych obrotach! W miesiącu odbywa się średnio 280 wizyt psychologicznych, indywidualnych u dzieci (np. interwencja, wsparcie, konsultacja) i ok. 110 wizyt pedagoga (aktywizacja, terapia pedagogiczna, integracja sensoryczna). Od marca odbywają się również konsultacje logopedyczne (do tej pory odbyło się 120 wizyt).


Firmy i przedsiębiorstwa, które niosą pomoc

Pomoc dzieciom chorym na raka nie byłaby możliwa, gdyby nie olbrzymie zaangażowanie firm lokalnych i ogólnopolskich. Nasi Przyjaciele pomagają nam finansowo oraz rzeczowo. Wspierają nas w promocji różnych akcji i wydarzeń. Wiele z nich chętnie angażuje się w życie Przylądka, przekazując m.in maseczki oraz zabawki dla dzieci.

Wsparcie finansowe – firmy

Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” ma fantastycznych Przyjaciół, którzy wspierają Przylądek Nadziei i dzieci chore na raka, przekazując znaczące sumy pieniężne na ich kosztowne leczenie i nierefundowane terapie. Od listopada 2020 r. firmy łącznie przekazały nam ponad 343 tysiące złotych.

Akcje firm i przyjaciół Przylądka

Firmy i przedsiębiorstwa nie tylko przekazują nam darowizny pieniężne, ale również organizują wiele akcji CSR’owych z których całkowity, albo częściowy dochód jest przeznaczony na leczenie dzieci z Przylądka Nadziei.

  • Góra Centa – kilkoro Przyjaciół Przylądka prowadzi cykliczną akcję: „Góra Centa”, która polega na zbieraniu eurocentów za granicą.
  • Dzień Pizzy z Vaffanapoli – podczas dnia pizzy, całkowity dochód z każdej sprzedanej pizzy trafił na konto Fundacji.
  • Skitourowe Zakopane.pl – charytatywny webinar na rzecz dzieci z Przylądka Nadziei, z możliwością wpłat.
  • Customerzy na ratunek dzieciom – zdolni artyści stworzyli unikatową parę butów. Można było ją wygrać oraz pomagać, wpłacając dowolną kwotę na zbiórkę. Organizatorzy przekazali nam 5 tysięcy złotych.
  • Akcja “Nakręć się” – nakrętki wymieniane na pieniądze, które w całości trafiają na konto Fundacji.
  • Vertigo Jazz Club & Restaurant – 21 grudnia całkowity dochód ze sprzedaży dań na wynos restauracja przekazała na leczenie dzieci chore na raka.
  • Choinkowe Lasy – wspaniała, coroczna akcja, w której organizatorzy przekazują 10 zł od każdej sprzedanej choinki. Za rok 2020 udało się zebrać ponad 18 tysięcy złotych!
  • List do Mikołaja – po raz kolejny Magiczny Dom Mikołaja postanowił, że 5% dochodu z każdej wiadomości świątecznej powędruje na pomoc małym wojownikom! Udało im się zebrać 4 tysiące złotych.
  • Każda kawa pomagaGrupa Lotos postanowiła zrobić coś wspaniałego. Do 22 listopada za każdą sprzedaną kawę, zakupioną w Cafe Punkt na stacjach LOTOS, 10 groszy przeznaczone było na pomoc dzieciom chorym na raka.

Wsparcie rzeczowe firm

Firmy wiedzą, że pomaganie niejedno ma imię, dlatego często otrzymujemy dary rzeczowe, m.in maseczki, środki do dezynfekcji, kosmetyki pielęgnacyjne oraz artykuły chemiczne, które trafiają do Przylądka Nadziei.

Mimo obecnej sytuacji wiele firm współpracuje z nami, wspiera nas i organizuje akcje na rzecz dzieci z Przylądka Nadziei. W ciągu kilku miesięcy nasi Przyjaciele przekazali nam znaczące sumy na leczenie maluchów chorych na raka.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam